2019 Winners

2019 Best of Nevada Preps Winners

Click here for Previous Winners

Award “Best of_____” First Last School
Football Peyton Dixon Bishop Manogue
Girls Volleyball Tommi Stockham Bishop Gorman
Boys Soccer Sergio Aguayo Las Vegas
Girls Soccer Ashtyn Fink Bishop Gorman
Boys Tennis Michael Andre Palo Verde
Girls Tennis Audrey Boch Collins Clark
Boys Cross Country Christian Franklin Valley
Girls Cross Country Carissa Buchholz South Tahoe
Girls Golf Riana Mission Clark
Boys Basketball Jaden Hardy Coronado
Girls Basketball Eboni Walker Centennial
Flag Football Deborah Grant Green Valley
Wrestling Connor Bourne Faith Lutheran
Boys Bowling Andrew Guba Spring Valley
Girls Bowling Olivia Lampkin Basic
Baseball Josh Sharman Desert Oasis
Softball Alyssa Stanley Shadow Ridge
Boys Volleyball Scott Solan Palo Verde
Boys Track Corey Moore Liberty
Girls Track Ashley Moore Centennial
Boys Swimming Tyler Edlefsen Palo Verde
Girls Swimming Audrey Yu Bishop Gorman
Boys Golf Ian Gilligan Galena
Coach Award “Best of_____” First Last School
Football Aaron Masden Spring Mountain
Girls Volleyball Phil Clarke Palo Verde
Girls Soccer Doug Borgel Bishop Gorman
Boys Tennis Patrick Herbert Bonanza
Girls Tennis David Willingham Coronado
Boys Cross Country
Warren Mills North Tahoe
Girls Cross Country Curtis Livreri Centennial
Girls Golf Charlie Cerrone Centennial
Boys Basketball Adam Schwartz Mojave
Girls Basketball Karen Weitz Centennial
Flag Football Lucas Campbell Del Sol
Wrestling Joe Imelli Spanish Springs
Boys Bowling Kyle Martin Spring Valley
Girls Bowling Nikkole Turner Shadow Ridge
Baseball Sam Thomas Las Vegas
Softball Cassondra Lauver Pahrump Valley
Boys Volleyball Matt Johnson Coronado
Boys Track Scott Cooley Bishop Gorman
Girls Track Jerry Oliver Silverado
Boys Swimming Brent Gonzalez Palo Verde
Girls Swimming Angel Skelton Galena
Boys Golf Joe Sawaia Coronado
2nd Half of Program Awards *Winner & School*
Male Athlete of Year Christian Franklin – Valley
Female Athlete of Year Quincy Bonds – Centennial
Team of Year Centennial Girls Basketball
Coach of Year Aaron Masden – Spring Mountain
Courage Award Darnell Washington – Desert Pines
No Limits Award Ben Slighting – Palo Verde